Αποχαιρετιστήρια καλοκαιρινή γιορτή 2014

Όπως και πέρσι έτσι και φέτος το προσωπικό του σχολείου σε συνεργασία με το σύλλογο γονέων και κηδεμόνων διοργάνωσε μια όμορφη αποχαιρετιστήρια εκδήλωση που περιελάμβανε παραδοσιακούς χορούς από τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου, υπό την επίβλεψη του γυμναστή κ. Παυλίδη Γιάννη, ένα μικρό θεατρικό στα αγγλικά βασισμένο στο μύθο του Αισώπου, ο «Ήλιος και ο Βοριάς», με τη βοήθεια της καθηγήτριας των αγγλικών κ. Παπακωνσταντίνου Ελισάβετ. Στη συνέχεια ακολούθησε ο αποχαιρετιστήριος λόγος των παιδιών της Στ’ τάξης και η απονομή των αναμνηστικών τους από το σύλλογο γονέων και κηδεμόνων. Αργότερα, ακολούθησε γλέντι με πολύ κέφι, μουσική, χορό και φαγητό.

Ευχαριστούμε τους καλλιτέχνες: κ. Μπενίσκο Κωνσταντίνο, κ. Μπενίσκο Δημήτρη, κ. Καπατζά Πόπη, κ. Καπατζά Νίκο κ.α. που αφιλοκερδώς ψυχαγώγησαν τον κόσμο που παρευρέθηκε στην εκδήλωση μας.

Σας ευχόμαστε να περάσετε ένα ξέγνοιαστο καλοκαίρι!!!!